Destinace


Kapverdské ostrovy

U pobřeží západní Afriky najdeme 10 ostrovů, jež náleží Kapverdské republice. 450 kilometrů západně od Senegalu nalezneme Kapverdské ostrovy.

 

Mezi návětrné ostrovy řadíme:

  • Boa Vista, Sal, Santa Luzia, Sal Vincente, Santi Antao

 

Mezi závětrné ostrovy patří:

  • Maio, Santiago, Fogo a Brava

 

Kapverdské ostrovy jsou celoroční destinací, kde je nejrozšířenější římsko – katolické náboženství, které tvoří ca 98%.

Naše cestovní agentura se specializuje na ostrov Boa Vista, kde můžete zažít autentický ničím nerušený Kapverdský den i celou dovolenou, která se nese ve stylu No Stress.

Na Kapverdách můžete platit Eurem, z bankomatu vyberete místní měnu Escudos 1:110. 1 Euro = 110 Escudos.

Ostrov Boa Vista je ostrovem nádherných dlouhých písčitých pláží, které se přirovnávají k nejkrásnějším plážím celého světa. Bílý horký písek dostane jednoznačně i Vás! Pláže se nachází podél celého ostrova.

Místní kuchyně se skládá většinou z místních čerstvých ryb, rýže, zeleniny a místní specialitou je katchupa. Mimo jiné langusta je také další vyhledávanou specialitou. Místní kuchyně nezapře vliv Portugalska. Kuchyně v hotelu s nabídkou All Inclusive se zaměřuje každý večer na speciální druh kuchyně a k tomu nabízí i nepřeberné množství dalších možností, kde si od salátů, mas, hlavních jídel a v neposlední řadě zákusků vybere každý z Vás.

 

Rady a tipy:

Internet lze zakoupit ve městě Sal Re a to po předložení cestovního pasu. Nemusíte se tak spoléhat pouze na dostupnost Wifi v hotelu, ale můžete být online nezávisle. 3Gb = 10 Euro.

Kapverdské ostrovy se nachází v rovníkové Africe a proto je potřeba myslet i na vysoký ochranný faktor SPF 50 u opalovacích krémů. Běžné dostupné léky doporučujeme zabalit sebou.

Zobrazen jediný výsledek