e-t doporučuje

eyecom-travel doporučuje!

Americké panenské ostrovy

St. Maarten (Philipsburg)

Americké panenské ostrovy. Nádherné pláže s býlím pískem a azurově modrou vodou. Pláže přímo vybízejí k relaxu. Je to jediné místo USA, kde se jezdí vlevo.

Ostrov Svatý Martin (St. Maarten) je velice oblíbenou destinací turistů z celého světa. Jeden z hlavních důvodů návštěvy je světoznámé letiště Princess Juliana International Airport, kde letadla přistávají v bezprostřední blízkosti pláže Maho.

Kajmanské ostrovy

Bahamy

Malebné souostroví uprostřed Karibiku s jedněmi z nejhezčích pláží světa. Doporučujeme procházku z přístavu na pláž 7 mile long beach.  Fotka na obrázku výše je pořízena právě na této pláži.

Souostroví Baham se nachází pouhých 200 km od Miami. Jejich přístavní město Nassau je zároveň i hlavní město a komerční centrum Baham. V tomto turistickém ráji najdete mnoho atrakcí a úžasné lidi. Bahamy vás vždy přivítají s otevřenou náručí.

Miami (Florida, USA)

New York (New York, USA)

Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy a druhé největší v celém státě. Jeho metropolitní oblast se rozkládá mezi bažinami národního parku Everglades na západě a Atlantským oceánem na východě. Počet obyvatel samotného města je 433 136. Při návštěvě Miami nesmíte vynechat proslulou pláž South Beach a ikonickou Ocean Drive.

New York je nejlidnatější město Spojených států amerických a je sám o sobě jako jedna velká turistická atrakce. Bylo by asi zbytečné vyjmenovávat všechna místa, která musíte navštívit, pokud budete v New Yorku, ale alespoň vám doporučíme ty nejznámější. Za návštěvu rozhodně stojí: Socha svobody, Central Park, Times Square, Empire state building, Chrisler Building, atd… 🙂

Dubai (UAE)

Sidney (Austrálie)

Dubaj je nejrychleji se rozvíjející město na světě. Najdete zde mnoho a mnoho světových nej. Například nejluxusnější hotel (Burj al Arab), nejvyšší budovu světa (Burj Khalifa), největší obchodní centrum na světě (Dubai Mall) a mnoho dalšího. Krásné a upravené pláže jsou samozřejmostí.

Sydney je nejrozlehlejší a nejlidnatější město v Austrálii, jde o hlavní město Nového jižního Walesu. Sydney se nachází na severovýchodním pobřeží Tasmanova moře. Se svou populací přesahující 4,5 milionů obyvatel (v  metropolitní oblasti) je nejlidnatější obcí v Oceánii. Asi neznámější stavbou v Sidney je zdejší opera. A další úžasná věc je ta, že když je u nás zima v Austrálii je léto. 🙂

Norské fjordy

Aljaška (USA)

Norské fjordy jsou pro svou magickou scenérii vyhledávanou turistickou atrakcí. Fjordy jsou pozůstatkem pradávného říčního systému, který zde zanechali ledovce. A určite není třeba zmiňovat, že nejlepší výhled na tuto dech beroucí krajinu je z paluby výletní lodi.

Panenská příroda. To je hlavní lákadlo pro statisíce turistů mířících každoročně na Aljašku. Nekonečné pláně, ledovcové útvary, rozsáhlé lesy, divoké řeky a hluboká údolí, to vše a mnoho jiného lze na Aljašce nalézt.